Minecraft’a Ek Paket Gibi Bir Güncelleme Geldi

Minecraft güncellemeleri peşpeşe gelmeye devam ediyor. Yeni gelen Bedrock version 1.13.0 güncellemesi ise karakter yaratma editörü, PlayStation ile ilgili özellikler ve gelişmiş harita üretme yeteneği getiriyor.

Oyunlar sık sık güncellenir. Bu güncellemeler bazen küçük hataları düzeltir bazen büyük değişiklikler yapar. Minecraft’ın yeni Bedrock 1.13.0 güncellemesi gelecekteki büyük yeniliklerin habercisi olabilir.

Yeni güncelleme ile birlikte oyuna eklenen belki de en önemli özellik karakter yaratma editörü. Ayrıca oyun içerisindeki haritaları üretmek için kullanılan sistem de geliştirilecek. Güncelleme notlarına göre “PlayStation ile ilgili özellikler ve çeviri satırları oyun dosyalarına eklendi”. Yani bilgisayar ile PS arasında çapraz platform desteği için altyapı oluşturuluyor olması gayet mümkün.

Minecraft
- Advertisement -

Microsoft zaten uzun süredir platformlar arasında oyun özelliğini geliştirmek istiyordu. Call of Duty: Modern Warfare gibi oyunlarda yavaş yavaş platformlar arası oynama özelliğine destek vermeye başlayan Sony de artık eskisi kadar içine kapanık bir strateji izlemiyor.

Öte yandan güncellemede gelen tek yeni özellik bu değil, Bedrock 1.13.0 dolu dolu bir güncelleme.

Minecraft yeni guncellemesi

Artık mercanların suyun üzerinde bırakıldığında ölmeleri nedeniyle aldıkları hali gösteren yeni bir küp kaplaması gelirken, çiçekler arasına da wither rose eklendi. Bu çiçek, etrafına soldurma etkisi uyguluyor. Siyah İp yapımında kullanılabiliyor.

Işık blokları artık komutla kullanılabiliyor ve ışık seviyesi için 0-15 arası değerleri destekliyor.

Oyunda 11 yeni nota bloğu/sesi de eklendi. Liste şöyle:

 • Kemik bloğu = Ksilofon
 • Altın blok = Bell
 • Kil = Flüt
 • Paketlenmiş buz = Chime
 • Yün = Gitar
 • Demir bloğu = Demir Ksilofon
 • Ruh kumu = İnek Çanı
 • Balkabağı = Didgeridoo
 • Zümrüt blok = Bit
 • Saman balyası = Banjo
 • Kızdırma taşı = Pling

Oyuna ayrıca üretilebilecek yeni yemekler, yeni canlılar, çeşitli kasabalar da eklenecek.

Oynanış açısından ise oyunda yeni komutlar ve yeni başarımlar da yer alacak. Genel olarak ise oyuna karakter yaratma editörü eklenirken, erişimsohbet gibi çeşitli özellikler daha iyi hale getirildi. Ayrıca oyunun oldukça uzun bir düzeltmeler listesi de var. Genel olarak eşyaların ve özelliklerin çalışma şekliyle ilgili düzeltmeler yapıldığı göze çarpıyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bizi Takip Edin

Diğer Oyun Ve Uygulamalar

Newspaper v10 Premium WordPress Theme Download | Newspaper X

Download Newspaper v10 WordPress Theme Nulled Free For Nulling Please Check HEre v10 – November 6th, 2019 new: New Styles and Features on...

Angry Birds Dream Blast v1.5.1 APK MOD – MEGA HİLELİ

DOWNLOAD Angry Birds Dream Blast v1.5.1 YETENEK HİLELİ APK eşleme, bulmaca türündeki oyunlar, yapımcılığını Rovio...

Garena Free Fire Kış Diyarı v1.25.3 MOD APK – NİŞAN ALMA HİLELİ (AUTO AİM)

Garena Free Fire Kış Diyarı v1.25.3 NİŞAN ALMA HİLELİ APK MOD, DOWNLOAD APK, APK İNDİR yapımcılığını ünlü GARENA...

Toon Blast v3138 MOD APK MEGA HİLELİ

Toon Blast v3138 MOD APK PARA HİLELİ EN EĞLENCELİ ÇİZGİ FİLM MACERASINA HOŞ GELDİN! Toy Blast'ın yaratıcıları, eşsiz ve sınırsız eğlence sunan yeni bir oyunla karşınızda! Kedi...

Houzez v1.5.6 – WordPress Emlak Teması

HOUZEZ V1.5.6 - WORDPRESS EMLAK TEMASI Houzez v1.5.6 - WordPress Emlak Teması WordPress Emlak Şablonudur Son Güncelleme 20 Mayıs 17 | Houzez v1.5.6 indirin -...

REHub – Price Comparison, Affiliate Marketing, Multi Vendor Store, Community Theme v7.6.7

Download REHub - Fiyat Karşılaştırması Affiliate Marketing, Multi Vendor Store Nulled ThemeForest  7646339 REHub - Hibrid wordpress şablonu, karlı özelliklerin bir arada geliştirilmiş. Birçok benzersiz Ortaklık, Kupon,...